Féllábas előrehajlítás
1)Álljunk bal lábra, belégzésre hajlított térddel emeljük fel a jobb lábat, és két kezünkkel fogjuk meg a jobb lábfejünket, majd kilégzésre nyújtsuk ki előre a lábunkat vízszintes tartásba, a lábfej pipál.
2)Mindkét térd maradjon nyújtva, miközben fokozatosan derékból előredőlünk, és a fejünkkel (állunkkal) igyekszünk megérinteni a térdünket. A test középvonalával dőljünk rá a lábunkra.
3)Térjünk vissza tádászanába, majd végezzük el a gyakorlatot a másik oldalra is.
Könnyített változat: Ha nem sikerül a felemelt lábat teljesen kiegyenesíteni, akkor behajlított térddel is végezhetjük a pózt, de a támaszkodó láb térde mindig legyen nyújtva. A felemelt láb sarka és csípője legyen egy magasságban. Nagyon kötött csípő és hamstring esetén függőleges gerinccel és teljesen behajlított térddel is végezhetjük, de akkor is a sarkunkba kapaszkodjunk.
Terhesség esetén: Mérsékeljük az előrehajlítást, hogy a hasfal ne nyomódjon túlzottan erősen a combhoz.
Haladó változat: Ha mindkét térdet teljesen nyújtva tudjuk tartani, és a felemelt láb vízszintes, a törzs pedig ráfekszik a combra, akkor elengedhetjük a kezeinkkel a sarkunkat, és nyújtsuk a karokat a lábfej két oldalán előre, így tartsuk a pózt.
A gyakorlat hatásai:
- Erősíti a mentális és koncentrációs képességet
- Megmozgatja az összes fontosabb izomcsoportot
- Megtornáztatja az emésztő- és nemzőszerveket
- Kedvező hatással van a cukorbetegségre
- Erősíti és nyújtja a hátizmokat
- Fejleszti a türelmet és határozottságot, összehangolja a testet és az elmét
- Elősegíti a keringést és a hajlékonyságot
- Erősíti a térd körüli izmokat
- Megelőzi a gyomorsavasságot és a puffadást
Leave a Reply